CIVITAS rezolva problemele din educatie

By 18 March 2014Educatie

Primarul General al Capitalei, Sorin Oprescu a semnat protocolul de infiintare a comitetului CIVITAS, o initiativa a Centrului de Programe Educationale si Sportive pentru Copii si Tineret, din cadrul Primariei Muncipiului Bucuresti. Platforma are scopul de a  promova si reprezenta elevii, parintii si profesorii din Bucuresti.

Toate sugestiile, initiativele si sesizarile  primite in scris de la elevi, parinti si profesori referitoare la problemele din scoala lor vor fi solutionate de echipele CIVITAS.

Protocolul de constituire, organizare si functionare a comitetului Civitas a fost semnat de toti factorii implicati in educatie, Inspectoratul Scolar al Municipiului Bucuresti, Federatia Asociatiilor de Parinti din Invatamantul Preuniversitar, Sindicatul din educatie, Spiru Haret, dar si de  Consiliul Municipal al Elevilor.

Comitetul CIVITAS se va infiinta dupa ce va fi initiat un Proict de Hotarae a Consiliului Genral al Municipiului Bucuresti.

Leave a Reply