PROEDUS premiaza olimpicii internationali

By 18 March 2014Educatie

Primarul General, Sorin Oprescu a premiat 41 de olimpici internationali bucuresteni, prin Centrul de Proiecte si Pograme Educationale si Sportive pentru Copii si Tineret. Este al cincilea an consecutiv in care elevii olimpici primesc diplome In Honoris si premiii pentru performanţele lor.

Elevii au obtinut 12 medalii de aur, 17 de argint si alte 12 de bronz la diverse materii precum matematica, astrofizica si astronomie, informatica, chimie, biologie. Olimpicii au primit , ca recunoastere a rezultatelor de exceptie, excursii la Lisabona. Timp de o saptamana, ei vor avea ocazia sa invete despre civilizatia si cultura portugheza.

Inspectorul Scolar General, Constantin Traistaru i-a felicitat pe olimpici si i-a declarat ambasadori ai educatiei romanesti.

Olimpicii vor avea posibilitatea de a colabora permanent cu echipa Centrului de Proiecte si Programe Educationale si Sportive Bucuresti.

Leave a Reply