Pyeton Manning nu confirmă retragerea din viaţa sportivă

By 9 June 2016Ştiri

Pyeton Manning nu confirmă retragerea din viaţa sportivă

Articol de Alexandra Tudor, Liceul Economic „Hermes”

Pyeton Manning, în vârstă de 39 de ani, este cel mai vechi fundaş de plecare din istoria Super Bowl. Duminică, 7 februarie, el nu a confirmat dacă Super Bowl 50 este ultimul său meci.El a afirmat, însă, că are în plan să se retragă. De asemenea, şi şefii săi de la Denver Broncos, se aşteaptă ca Manning să joace pentru ultima dată la Super Bowl.

„Ştii, îmi va lua ceva timp pentru a reflecta. (…) Am nişte priorităţi întâi de toate. Vreau să merg să-mi sărut soţia şi copiii, vreau să merg şi să-mi îmbrăţişez familia. O să beau mult Budweiser în seara asta. Promit asta. O să înceapă să-mi pese de aceste lucruri întâi şi voi spune o rugăciune mică să-i mulţumesc lui Dumnezeu pentru această mare oportunitate. Sunt foarte recunoscător”, a spus Manning.

Manning este primul fundaş care a câştigat Super Bowl, cu două echipe diferite. El a câştigat, de asemenea, Super Bowl XLI, când a fost cu Indianapolis Colts.

 

Leave a Reply