Steven Seagal vine în România pentru a filma pelicula „Contract to Kill”

By 1 July 2016Ştiri

Steven Seagal vine în România pentru a filma pelicula „Contract to Kill”
Un articol de Daniel Radulescu, Colegiul Tehnic Media

Actorul american Steven Seagal filmează, la Constanţa, pentru pelicula ,,Contract to Kill”. Steven Seagal se află în România încă de la jumătatea lunii februarie. Filmările se vor desfăşura în partea veche a oraşului Constanţa, dar şi în Mamaia.
Actorul a mai filmat, în ultimii ani, şi „Born to Raise Hell”, de Lauro Chartrand, „Against the Dark”, de Richard Crudo, „Attack Force” şi “Shadow Man”, în regia lui Richard Keusch, precum şi „The Mercenary: Absolution”.
„Am stat de vorbă cu Keoni Waxman (producătorul filmului -n.red.) și ne-a confirmat următoarele: acțiunea filmului are loc în Mexic și Istanbul, iar Steven va juca alături de Russel Wong. Ne așteptăm la lupte spectaculoase cu cuțite”, spun fanii pe pagina steven-seagal.net.
Înainte de a pleca din România, actorul american se va implica în acţiuni caritabile. Mai exact, va ajuta o familie să îşi reconstruiască casa distrusă într-un incendiu, dar şi mai mulţi copii orfani.

Leave a Reply