Redacţia Eugen LovinescuŞtiri
1 februarie 2018

Moda pentru elevi: Accesorii pentru primăvara 2018

Primăvara este anotimpul renașterii, fapt care se vede cu ochiul liber și în vestimentația liceenilor. Este momentul în care adolesceții renunță la hainele groase și încep să își accesorizeze ținutele cu piese interesante, care să atragă atenția sau pur și…
Mai mult
Redacţia Eugen LovinescuŞtiri
7 noiembrie 2017

Top cele mai bune filme pe care un licean nu trebuie să le rateze

A venit toamna și odată cu acest anotimp lista activităților pe care le pot face adolescenții în timpul liber s-au redus. Un film bun pare să fie soluția salvatoare într-o zi de weekend ploioasă. Fie că aleg să îl vizioneze…
Mai mult
Redacţia Eugen LovinescuŞtiri
8 decembrie 2016

Alegeri pentru Biroul Executiv al Consiliului Municipal al Elevilor București

Alegeri pentru Biroul Executiv al Consiliului Municipal al Elevilor București Toma Denisa, Liceul Teoretic „Eugen Lovinescu” În data de 15 noiembrie 2016, la Școala Superioară Comercială „Nicolae Kretzulescu”, a fost convocată o Adunare Generală a Consiliului Municipal al Elevilor București.…
Mai mult
Ştiri
9 iunie 2016

Proiecţie de filme franţuzeşti

Proiecţie de filme franţuzeşti Articol de Elena Toma, Liceul Teoretic "Eugen Lovinescu"   Şapte titluri de referință ale istoriei cinematografiei franceze vor rula, între 22 şi 28 ianuarie, la Sala Eforie a Cinematecii Române, din Bucureşti. Filmele vor fi difuzate…
Mai mult
Ştiri
9 iunie 2016

Adolescenţa: Între „salvaţi de clopoţel” şi mirajul maturității

Adolescenţa: Între „salvaţi de clopoţel" şi mirajul maturității Articol de Flavius Florin Frunzulica, Liceul Teoretic „Eugen Lovinescu” Anii de liceu sunt considerați de cei mai mulți adulți drept "cei mai frumoși ani din viață", așa că ar trebui prețuiți, pentru…
Mai mult