Redacţia I.L.CaragialeStiri
8 May 2016

Regulile de aur ale detoxifierii

Articol de Alexandra Spataru, Liceul Economic “I.L.Caragiale” După perioada sărbătorilor, organismul cere să fie detoxifiat. Cum îl ajuți? Sunt o multime de metode care te pot ajuta să îți detoxifiezi organismul cum ar fi alimentele care aduc un aport de…
Read More
Redacţia I.L.CaragialeStiri
8 May 2016

Unghiile, arma secretă a fashion-istelor

Articol de Alexandra Spătaru, Liceul “I.L.Caragiale” Nu este un secret că nouă, fetelor ne place să fim mereu la modă. În fiecare an, tendințele se schimbă, iar noi facem tot posibilul să le urmăm. Fie că vrem să avem cele…
Read More
Redacţia I.L.CaragialeStiri
8 May 2016

Stelele căzătoare, de la legendă la știință

Cu siguranță ți s-a întâmplat cel puțin o dată să vezi o stea căzătoare. Fie că ți-ai pus o dorință sau ți-ai imaginat că cineva se gândește la tine, te-ai bucurat de spectacolul de pe cer. Dar dincolo de povești…
Read More
Redacţia I.L.CaragialeStiri
8 May 2016

Iarna 2.0 – toate anotimpurile într-unul

Articol de Alexandra Dinulescu Zile-ntregi de ninsori, troiene de zăpadă, drumuri blocate și frig de îngheață pietrele. Așa ne amintim cu toți de iernile copilăriei care, din cauza poluării, a încălzirii globale, riscă să rămână doar în povești Anul acesta,…
Read More
Redacţia I.L.CaragialeStiri
8 May 2016

Cele mai periculoase țări unde se poate naște o femeie

Articol de Alexandra Spătaru, Liceul“I.L.Caragiale” „Ce mult mi-ar fi plăcut să mă nasc în…”, cu siguranță ai auzit expresia de la mulți români până acum. Poate chiar tu ai spus-o sau ai gandit-o la un moment dat. Fie din rațiuni…
Read More
Redacţia I.L.CaragialeStiri
8 May 2016

Poveștile secolului al XII-lea, pe băncile liceului Caragiale

Articol de Alexandra Spătaru, Colegiul National "Ion Luca Caragiale" Se spune că nu poți judeca o carte după copertă, dar nici după vârstă. Această lecție au învățat-o și elevii liceului “Ion Luca Caragiale” din București. La îndemnul profesorului de literatură…
Read More