Redacţia Ion CreangăŞtiri
18 decembrie 2016

Elevii Colegiului „Ion Creangă”, revoltați de concedierea unuia dintre paznicii liceului

Elevii Colegiului „Ion Creangă”, revoltați de concedierea unuia dintre paznicii liceului Andreea Caragea, Colegiul Național „Ion Creangă” Începutul noului an școlar a adus nemulțumire în rândul elevilor de la Colegiul Național „Ion Creangă” (CNIC). Ei sunt revoltați de faptul că,…
Mai mult
Redacţia Ion CreangăŞtiri
5 decembrie 2016

Patru elevi de la Colegiul „Ion Creangă” vor merge în Japonia

Patru elevi de la Colegiul „Ion Creangă” vor merge în Japonia Colegiul Național „Ion Creangă” Patru elevi ai Colegiului Național „Ion Creangă”, din București, vor pleca în Japonia, în urma obținerii unei burse Hakuho. Trei dintre aceștia sunt în clasa…
Mai mult
Ştiri
9 iunie 2016

Club de filme documentare dedicate drepturilor omului, la Colegiul Naţional „Ion Creangă”

Club de filme documentare dedicate drepturilor omului, la Colegiul Naţional „Ion Creangă" Articol de Andreea Caragea, Colegiul National "Ion Creanga"     Elevii Colegiului Naţional „Ion Creangă", din Capitală, au putut viziona filme documentare, dedicate drepturilor omului, cu ocazia comemorării…
Mai mult