Redacţia Iulia HaşdeuVideo
10 August 2016

Liceul meu e cel mai tare – Colegiul National “Iulia Hasdeu”

Pentru a putea descarca galeria foto completa a acestui eveniment, va rugam apasati butonul de mai jos.
Read More
Ştiri
1 July 2016

Pasiuni din liceu: La şcoală, în paşi de dans!

Pasiuni din liceu: La şcoală, în paşi de dans! Articol de Mincu Ana-Maria, Colegiul National „Iulia Hasdeu” Dansul este activitatea preferată a copiilor care încă mai sunt în clasele primare, însă este nevoie de o adevărată dedicare pentru a face…
Read More
Ştiri
1 July 2016

Călătorii în liceu: Poveste de primăvara sub soare italian

Călătorii în liceu: Poveste de primăvara sub soare italian Articol de Dariana Carjan, Colegiul National „Iulia Hasdeu” Colegiul Naţional "Iulia Haşdeu” are deja un vast repertoriu de călătorii europene, iar acum oferă elevilor săi o excursie de nouă zile în…
Read More
Ştiri
9 June 2016

Sportul, o activitate de nelipsit din viața adolescenților

Sportul, o activitate de nelipsit din viața adolescenților Articol de Ana Maria Mincu, Colegiul National „Iulia Hasdeu“   Sportul este un subiect „la modă" în prezent, însă pentru a ajunge la corpul ideal este nevoie de foarte multă muncă. Carmen…
Read More
Ştiri
9 June 2016

Lecţie de viaţă: Elevi voluntari au ajutat copiii abandonaţi din Valea Plopului

  Lecţie de viaţă: Elevi voluntari au ajutat copiii abandonaţi din Valea Plopului Articol de Dariana Carjan, Colegiul National "Iulia Hasdeu"   Elevii Colegiului Naţional "Iulia Haşdeu" au fost voluntari pentru o zi, în cadrul unei activităţi organizate de profesorul de Limba Latină, Lucia…
Read More
Ştiri
9 June 2016

Ca la Hollywood!

Ca la Hollywood! Articol de Maria Savin, Liceul "Iulia Hasdeu" Vedete, covor rosu, cinematografie, blituri, camere de filmat si cele mai stralucitoare evenimente mondene, pe scurt Hollywood. Asta stiu oamenii despre principalul centru industrial al filmelor americane. Multe zvonuri au…
Read More
Ştiri
9 June 2016

Fotomodel la 16 ani: Înaltă, frumoasă şi cu ghiozdanul în spate

Fotomodel la 16 ani: Înaltă, frumoasă şi cu ghiozdanul în spate Articol de Ana Maria Mincu, Colegiul National "Iulia Hasdeu"   Adnana Iancu, „sau mai bine Abby", cum spune chiar ea, are 16 ani şi este elevă în clasa XI-a în Colegiul Național „Iulia Haşdeu". Ea…
Read More
Ştiri
9 June 2016

Inoti, dar traiesti mult si bine!

Inoti, dar traiesti mult si bine! Articol de Lucia Dariana Carjan, Liceul "Iulia Hasdeu" Studiile arata ca inotul ne ajuta sa fim de 3 ori mai sanatosi si sa traim mai bine. Persoanele care practica acest sport au cu 50%…
Read More
Ştiri
9 June 2016

Elevii din Sectorul 2 al Capitalei vor primi burse de până la 500 de lei

  Elevii din Sectorul 2 al Capitalei vor primi burse de până la 500 de lei Articol de Aimee Andrada Theodra Georgescu   Începând din al doilea semestru al anului școlar 2015-2016, elevii din şcolile Sectorului 2 din București vor…
Read More
Ştiri
9 June 2016

Blogul de modă, un nou hobby în rândul elevilor

Blogul de modă, un nou hobby în rândul elevilor articol de Ana Maria Mincu, Colegiul National "Iulia Hasdeu"     Ilinca, elevă a Colegiului Naţional „Iulia Hasdeu" a devenit, datorită blogului său, „trendsetter" pentru fetele de vârsta ei. Deși și-a…
Read More