Redacţia Jean MonnetStiri
7 November 2017

Toamna se numără liderii la Jean Monnet

Școala de lideri „Jean Monnet” reprezintă un proiect ce se desfășoară în cadrul liceului cu același nume și este dedicat exclusiv tinerilor dornici să-și valorifice potențialul în domeniul leadership-ului. Proiectul își propune să îmbunătățească abilitățile de relaționare socială, de comunicare,…
Read More
Redacţia Jean MonnetStiri
19 April 2017

Conferință pentru promovarea valorilor europene, organizată la Liceul „Jean Monnet”

Clubul European Jean Monnet, format din elevi ai Liceului Teoretic „Jean Monnet”, a organizat conferința „Europa pentru tine(ri) – de 10 ani, împreună”. Elevii din ciclul superior al liceului interesați de domenii precum relații internaționale, științe politice, drept internațional sau care…
Read More