Redacţia Tudor VianuStiri
12 March 2017

Romanian Masters of Mathematics: Punctajul maxim, obținut de elevii din China

A IX-a ediție a concursului cu participare internațională, Romanian Master of Mathematics, a avut loc între 22 – 27 februarie, la București și a fost organizat de Colegiul Național de Informatică „Tudor Vianu”. Cunoscut și ca RMM, acest concurs reprezintă…
Read More
Redacţia Tudor VianuStiri
5 December 2016

Ziua Armatei, sărbătorită de elevii Colegiului Vianu

Ziua Armatei, sărbătorită de elevii Colegiului Vianu Colegiul Național de Informatică „Tudor Vianu” Elevii de la Colegiul de Informatică „Tudor Vianu” au putut să vadă ce arme folosesc militarii români și ce implică această carieră, în cadrul unei demonstrații ce…
Read More
Stiri
9 June 2016

Sfaturi pentru o zi productiva la sala

Sfaturi pentru o zi productiva la sala Articol de Rares Popescu, Colegiul National de informatica “Tudor Vianu”   Primele sedinte in sala de forta pot fi derutante la inceput. Ca incepator, e firesc sa nu stii exact cum sa te…
Read More