Redactia Tudor Vladimirescu
29 October 2018

Recenzie: O fată din bucăți

Romanul „O fată din bucăți” prezintă povestea lui Charlotte Davis, o adolescentă de 17 ani care trecut prin suferințe greu de imaginat pentru o fată atât de tânără. Cartea prezintă modul în care fata, deși a pierdut prieteni apropiați și…
Read More
Redactia Tudor Vladimirescu
5 June 2018

Tehnologia și liceenii

Tehnologia reprezintă o cale ușoară de învățare și de înțelegere pentru elevii din România și nu numai. Calculatorul este foarte util atât elevului, cât și profesorului pentru a-și desfășura orele într-un mod practic și mai simplu. Utilizarea tehnologiei în timpul…
Read More
Redactia Tudor Vladimirescu
14 April 2018

Folk în liceu

Festivalul de folk „Adrian Păunescu” a fost ocazia perfectă pentru elevii Liceului Teoretic „Tudor Vladimirescu” pentru a se delecta cu muzică de bună calitate. Iordache Basalic, Mihai Napu, Adrian Manolache sau Andrei Carcan sunt artiști cunoscuți care au urcat pe…
Read More
Redactia Tudor VladimirescuUncategorized
14 April 2018

Școala altfel la Vladimirescu

Muzică bună și multă relaxare alături de colegi și profesori. Așa poate fi descrisă atmosfera din cadrul programului „Școala altfel” de la Liceul Teoretic „Tudor Vladimirescu”. Una dintre activitățile desfășurare în această perioadă este Festivalul de muzică „Adrian Păunescu”. În…
Read More
Redactia Tudor Vladimirescu
6 February 2017

Arta fotografică, dezbătută de elevii de la Liceul „Tudor Vladimirescu” cu Vlad Eftenie

Așa cum sunt obișnuiți, elevii Liceului Teoretic „Tudor Vladimirescu” au ocazia ca, în fiecare lună, să participe la conferințe la care sunt invitați profesioniști din diverse domenii. Seria acestor întâlniri a debutat în 2017 cu arhitectul și fotograful Vlad Eftenie.…
Read More