We are happy in Iorga

By 22 February 2015Timp liber

Conducerea Liceului Teoretic “Nicolae Iorga” a hotărât să-și promoveze imaginea cât mai inedit. Obișnuitele bucăți mici de hârtie pe care erau trecute informații despre liceu au fost date uitării. Acum, cei care vor să alfe cum e viața de elev la Liceul Nicolae Iorga pot afla dintr-un filmuleț.

La inceputul anului, elevii au luat parte la filmarea clipului de prezentare a liceului. Ei au fost surprinși chiar in timpul orelor de cameramani. Nimeni nu a fost anunțat, tocmai pentru a surprinde adevărata atmosfera a liceului.

Elevii au dansat pe holuri, in clasă sau in curtea școlii. Totul pentru a le arăta celor care vor să devină școlari cum pot să invețe, dar și să se distreze cei care aleg să studieze aici.

Pentru un final spectaculos al clipului, elevii au fost chemați in curtea școlii, unde au fost aranjați in forma inițialelor liceului Nicolae Iorga.

Proiectul se numește “We are happy in Iorga”, iar el a fost realizat de un grup de liceeni talentați și pasionați de fotografie.

Vicențiu Rădulescu, Liceului Teoretic “Nicolae Iorga”

Leave a Reply