Elevii din clasele primare fac sport

By 2 January 2014Sport

Peste 1000 de elevi ai claselor I – IV, din 20 de scoli gimnaziale selectate de Inspectoratul Scolar al Primariei Municipiului Bucuresti participa timp de 2 luni si jumatate la cursurile de formare gratuite organizate de Centrul de Proiecte si Programe Educationale pentru Copii si Tineret al Primariei Municipiului Bucuresti.

Cursantilor li se ofera sansa de a se instrui in diverse sporturi de interes pentru cei mici, de la dans sportiv si patinaj pana la arte martiale si inot. Cursurile reprezinta o activitate extrascolara optionala, iar dupa cele 20 de ore de pregatire, acestea se vor finaliza in data de 5 si 6 aprilie cu o evaluare a aptitudinilor accumulate.

Cei mai buni elevi vor beneficia, ca recompense a priceperii lor de tabere gratuite la mare, in vara acestui an.

Leave a Reply