Festivalul Fulgilor de Nea

Sfârșitul anului a adus o nouă ediție a Festivalului Fulgilor de NeaAcesta este un eveniment dedicat liceenilordar și școlarilor și preșcolarilor. 

Timp de o săptămânăîn Parcul Tineretului din Capitală, au avut loc diferite activitățiPrintre acestea se numără spectacole de teatru și ateliere unde copiii puteau picta figurine și globuri de Crăciun 

De asemeneala eveniment a fost prezent și un caruseldar și un stand cu tatuaje și un loc special amenajat pentru fotografiiPozele erau oferitemai apoi, sub formă de magnet, având pe fundal un decor de la Polul Nord și costume de pinguini. 

Elevii prezenți la acest festival au fost foarte încântațibucurându-se de atmosfera de sărbătoareUnii au venit însoțiți de părințiiar alții de colegi sau profesori. 

Evenimentul a avut anul acesta o tematică specială – Centenarul Marii Uniri. 

Festivalul a fost organizat de Primăria Municipiului Bucureștiprin Centrul de Proiecte Educaționale și Sportive Proedus.