PROEDUS a premiat cei mai buni șefi de echipă!

By 14 December 2017Media Team

Centrul de Proiecte Educaționale și Sportive București – PROEDUS a premiat cei mai buni voluntari Multimedia care,  în perioada 17-19  noiembrie 2017, au participat în cadrul cursurilor de formare gratuite – Media TEAM – Șef de echipă în redacția ta – pentru elevii de liceu.

Media TEAM își dorește crearea unei comunităti de tineri jurnaliști care să poată coordona un grup de elevi la nivelul unității de învățământ în demararea unor activități jurnalistice. Să fie un exemplu de bună practică pentru colegii lor și să poată îndeplini funcția de redactor șef al redacției din care face parte.

Scopul proiectului este acela de a pregăti elevii în domeniul managementului media, prin training de formare cu mijloace de educație non-formală, cursuri care vizează dezvoltarea unor abilităti de comunicare, de management redacțional, munca în echipă, motivarea echipei, gestionarea timpului/dateline și coordonarea unui proiect jurnalistic.

Poza-5Poza-20Poza-4PozaPoza-92Poza-3

Pentru a descarca galeria completa a evenimentului, va rugam apasati aici!

Leave a Reply