Jurnal 8

Jurnal 7

Jurnal 6

Jurnal 5

Jurnal 4

Jurnal 2

Jurnal 3

Gala Zilele Indragostitilor

Conform Art 5 din Regulamentul concursului ZILELE ÎNDRĂGOSTIȚILOR, câstigatorii primelor 5 poziții din clasament sunt cuplurile formate din următorii liceeni:

Premiul I – Diana Alexe&Andrei Vasile
Premiul al II-lea-Antonia Haralambie&Andrei Anghelopol
Premiul al III-lea-Ana Maria Pop&Filip Șerban
Premiul al IV-lea-Patricia Badea&Vlad Andrei
Premiul al V-lea-Monica Marinescu&Alexandru Vochim

Felicitări tuturor cuplurilor înscrise în concurs, câștigătorilor pentru popularitate și susținătorilor acestora!

MC al evenimentului va fi DORIAN POPA, care va susține, la final, un concert!

A început numărătoarea inversă!  Mai sunt câteva ore până vom spune „STOP VOT”!

Marți, 14.03.2017, ora 12.00, sistemul de votare pentru concursul „Zilele Îndrăgostiților” va fi închis.
Lista câștigătorilor va fi afișată pe site, dar și pe paginile de facebook Școala Tv Oficial și Proedus, miercuri, 15.03.2017, ora 16.

Cele mai votate cinci cupluri din competiție vor fi premiate, vineri, 17 martie 2017, într-o Gală a Îndrăgostiților,
la Colegiul Național „Matei Basarab”, începând cu ora 18.00.

Andrei Anghelopol si Antonia Haralambie – Vulcanescu & Eminescu 349437

Andrei Anghelopol, cls. a XI-a, Liceul Tehnologic “Mircea Vulcănescu” Antonia Haralambie, cls. X-a, Colegiul Național “Mihai Eminescu” Povestea noastră La început împărțeam doar același grup comun de prieteni. Eram doi necunoscuți. Ne salutăm din politețe, până în ziua în care…

Preda Raluca si Cosmin – Ghe. Șincai & Tudor Vladimirescu 12692

Raluca Preda, cls. a IX-a, Colegiul Național “Ghe. Șincai” Cosmin Ionescu, cls. a X-a, Liceul Teoretic “Tudor Vladimirescu” Povestea noastră Am fost în aceeași școală generală. Ne cunoșteam din vedere,așa cum se cunosc toți între ei într-o școală micuță și…

Patricia Badea si Vlad Andrei – Eugen Lovinescu 81059

Patricia Badea, cls. a XI-a, Liceul Teoretic “Eugen Lovinescu” Vlad Andrei, cls. a XI-a, Liceul Teoretic “Eugen Lovinescu” Povestea noastră Eu ,Trissy. Iubitul meu, Vlad. Ne-am cunoscut în prima zi din clasa a IX-a, mai exact pe 15 septembrie 2014,…

Marinescu Monica si Alexandru Vochim – Racovita & Viilor 57351

Monica Marinescu, cls. a XII-a, Colegiul Național “Emil Racoviță” Alexandru Vochim, cls. a X-a, Colegiul Economic “Viilor” Povestea noastră Cum ne-am cunoscut? Simplu și frumos. La Bucharest Christmas Market 2016, ca voluntari Proedus. În ziua respectivă eram voluntar pe patinoar….

Ioniță Gigica si Vasile Ionut – M. Sadoveanu 487

Gigica Ioniță, cls. a X-a, Liceul Teoretic “M. Sadoveanu” Ionuț Vasile, cls. a XII-a, Liceul Teoretic “M. Sadoveanu” Povestea noastră 24 ianuarie. Mica Unire a Principatelor Române și Marea Unire a sentimentelor noastre. Stăteam pe o bancă în parc ,…

Dragulin Alexandra si Manescu Cosmin – Xenopol 16380

Alexandra Drăgulin, cls. a XI-a, Colegiul Economic A.D. Xenopol Cosmin Mănescu, cls. a XII-a, Colegiul Economic A.D. Xenopol Povestea noastră Același liceu, același profil, aceleași cursuri de dezvoltare personală. Când a venit la mare, următoarea zi eu mă întorceam acasă,…

Diana Alexe si Andrei Vasile – Victor Babes 377485

  Diana Alexe, cls. a XII-a, Colegiul Național “Victor Babeș” Andrei Vasile, cls. a XII-a, Colegiul Național “Victor Babeș” Povestea noastră Povestea noastră de dragoste a început în noiembrie 2016, însă noi ne cunoaștem de 3 ani și jumătate, când…

Cretoi Maria si Cristea Lucian – Liceul Teoretic “Decebal” 423

Maria Elena Crețoi, cls. a IX-a, Liceul Teoretic “Decebal” Lucian Cristea, cls. a XI-a, Liceul Teoretic “Decebal” Povestea noastră Ne-am cunoscut în primele zile de liceu, eu, boboacă, el, cu un an mai mare. Nu ne știam prea bine. El…

Cocolos Ana Maria si Nuta Cristian – A.D. Xenopol & Mihai I 17117

Cristian Nuță, cls. a XI-a, Colegiul Tehnic “Mihai I” Ana Maria Cocoloș, cls. a X-a, Colegiul Economic “A.D. Xenopol” Povestea noastră Relația noastră a început în urmă cu un an și 5 luni, mai exact pe 11.09.2015. Ne-am cunoscut prin…

Ana Maria Pop si Filip Serban – Sincai & Cantemir Voda 238930

Ana Maria Pop, cls. a XII-a, Colegiul Național “Ghe. Șincai” Filip Șerban, cls. a XII-a, Colegiul Național “Cantemir Vodă” Povestea noastră Eu sunt Ana și am o poveste de dragoste pe care mi-ar plăcea să v-o spun. Este povestea mea…

Votați cuplul vostru preferat, iar cele mai frumoase dovezi de iubire vor fi premiate într-o ceremonie a dragostei, pe 17 Martie, la Colegiul Național “Matei Basarab”,  începând cu ora 18.00.

De Zilele Îndrăgostiților, PROEDUS premiază cele mai frumoase declarații de iubire! Exprimă-ți dragostea așa cum ai trăit-o, iar povestea ta de iubire va fi cunoscută de o lume întreagă.

Dovedește-ți iubirea și înscrie-te în concursul nostru! Trimite-ne un video cu voi doi în care vă faceți declarații de dragoste. Adăugați și 10 fotografii care simbolizează povestea voastră de iubire și povestiți tuturor cum v-ați cunoscut. Arată-ne cât de mult vă iubiți și luptați pentru dragostea voastră!

Nume*:

Prenume*:

Vârstă*:

Unitate de învățământ*:

Email*:

Telefon*:

Sex*: FemininMasculin

Vezi regulament*: Am citit și sunt de acord cu Regulamentul Concursului

Link Arhivă WeTransfer*: *aici urcați link-ul de transfer cu zece poze, video și text